lexforum.sk



Načítám ...

 

Posledné komentáre:

Načítám ...

Autori:

Milan Kvasnica (163)
Juraj Gyarfas (119)
Juraj Alexander (49)
Jaroslav Čollák (45)
Tomáš Klinka (27)
Kristián Csach (26)
Martin Maliar (25)
Milan Hlušák (23)
Martin Husovec (13)
Branislav Gvozdiak (12)
Martin Friedrich (12)
Tomáš Čentík (9)
Zuzana Hecko (9)
Michal Krajčírovič (9)
Michal Novotný (7)
Ľuboslav Sisák (7)
Ondrej Halama (7)
Adam Zlámal (6)
Peter Kotvan (6)
Xénia Petrovičová (6)
Lexforum (5)
Robert Goral (5)
Ivan Bojna (4)
Natália Ľalíková (4)
Ján Lazur (4)
Radovan Pala (4)
Pavol Szabo (4)
Josef Kotásek (4)
Maroš Hačko (4)
Monika Dubská (4)
Petr Kolman (4)
Ladislav Hrabčák (3)
Peter Pethő (3)
Pavol Kolesár (3)
Denisa Dulaková (3)
Jakub Jošt (3)
Marián Porvažník (3)
Adam Valček (3)
Josef Šilhán (3)
Andrej Kostroš (2)
Zsolt Varga (2)
Anton Dulak (2)
Adam Glasnák (2)
Marek Maslák (2)
Lukáš Peško (2)
Juraj Straňák (2)
Gabriel Volšík (2)
Jiří Remeš (2)
Martin Serfozo (2)
Maroš Macko (2)
Tomáš Plško (2)
Michal Hamar (2)
Ludmila Kucharova (2)
Peter Varga (2)
Ladislav Pollák (2)
Juraj Schmidt (2)
Richard Macko (2)
Bob Matuška (2)
Dávid Tluščák (2)
Peter Zeleňák (2)
Jozef Kleberc (2)
Martin Gedra (2)
Roman Kopil (2)
Tibor Menyhért (1)
Jana Mitterpachova (1)
Bohumil Havel (1)
Robert Vrablica (1)
Michal Jediný (1)
Vincent Lechman (1)
Jakub Stupka (1)
David Halenák (1)
lukas.kvokacka (1)
Pavol Chrenko (1)
lukasmozola (1)
Igor Krist (1)
Petr Kavan (1)
Nora Šajbidor (1)
Marcel Ružarovský (1)
Róbert Černák (1)
Ruslan Peter Gadaevič (1)
Roman Prochazka (1)
Lucia Palková (1)
Ján Štiavnický (1)
Tomas Kovac (1)
Katarína Dudíková (1)
Pavel Lacko (1)
Slovenský ochranný zväz autorský (1)
Ján Pirč (1)
Petr Novotný (1)
Vladislav Pečík (1)
Martin Hudec (1)
Marián Porvažník & Veronika Merjava (1)
Marcel Jurko (1)
Pavol Mlej (1)
Martin Galgoczy (1)
Ivan Kormaník (1)
Peter K (1)
Nina Gaisbacherova (1)
Robert Šorl (1)
Michaela Vadkerti (1)
Dávid Kozák (1)
Michaela Stessl (1)
Matej Kurian (1)
Zuzana Adamova (1)
Martin Bránik (1)
Martin Svoboda (1)
Zuzana Kohútová (1)
Martin Estočák (1)
jaroslav čollák (1)
Mikuláš Lévai (1)
David Horváth (1)
Patrik Pupík (1)
Dušan Marják (1)
Vladimir Trojak (1)
Andrej Majerník (1)
Petr Steiner (1)
Peter Kubina (1)
Tomáš Korman (1)
Matej Gera (1)
Peter Janík (1)
Tomáš Pavlo (1)
Paula Demianova (1)
Martin Poloha (1)
Tomáš Ľalík (1)
Ondrej Jurišta (1)
Jakub Mandelík (1)
Tomas Pavelka (1)
Ivan Priadka (1)
Zuzana Klincová (1)
Dušan Rostáš (1)
Zuzana Bukvisova (1)
Bystrik Bugan (1)
Rastislav Skovajsa (1)
Eduard Pekarovič (1)
Radoslav Pálka (1)
Michal Ďubek (1)
I. Stiglitz (1)
Lucia Berdisová (1)
Natalia Janikova (1)
Jaroslav Nižňanský (1)
Viliam Vaňko (1)
Gabriel Závodský (1)
Miriam Potočná (1)
Juraj Lukáč (1)
Matej Košalko (1)
Tomáš Demo (1)
Emil Vaňko (1)
Ivan Michalov (1)
Patrik Patáč (1)
Peter Marcin (1)
peter straka (1)
Adam Pauček (1)
Martin Šrámek (1)

Nálepky:

Načítám ...



Napísať nový článok


rss feed rss

rss feed rss - názory


O Lexforum.sk



Načítám ...

Pomôcky pre advokátov:

salvia
Judikatúra
Predpisy
Registre
Výpočty

Nové predpisy:

Načítám ...

Sekundanti Google-u?

Juraj Alexander, 20. 03. 2007 v 16:53

Viacom, vlastník MTV, zažaloval Google, resp. YouTube, o miliardu dolárov za porušovanie autorských práv (viac tu) umožnením sťahovania a uverejňovania vídeí na YouTube. Podľa mňa by Google nemal ustúpiť ani o centimeter, hodenú rukavicu zdvihnúť a výzvu opätovať v plnej poľnej. Ide o slobodu prejavu, novú tvár internetu, nové chápanie komunikácie, web 2.0. Zďaleka nielen o YouTube a jeho pár ilegálnych vídeí.. (už aj Steve Jobbs otočil a s tým copyrightom to nemyslí tak vážne)

Podľa mňa by mu v tom pomohlo niekoľko miliónov užívateľov YouTube. Google by mohol tú miliardu dolárov, ktorú môže prehrať, zaistiť na burze (trochu nezvyklá forma hedgingu, ale prečo nie). Ako? Možností je veľa, napríklad vydaním dlhopisov za tú miliardu, ktoré by sa predávali za určité percento (napr. 90%) nominálu a Google by nebol povinný ich splatiť, ak by prehral. Tých 10% by bola odmena za riziko. Ja by som do toho pár sto dolárov dal. A nebol by som sám...
A okrem toho, tento spor nie je medzi Viacomom a Google. Je medzi miliónmi užívateľov webu 2.0 a niekoľkými vlastníkmi autorských práv. Prečo nenechať tých niekoľko miliónov ľudí, aby pomohli? Wikipedia je dôkaz, že to funguje. Google by mohol svoje podania na súd pripravovať on-line a nechať ľudí diskutovať o každom odseku... (no, chápem, toto už nie je geniálne, ale nemyslím si, že by tam písali ľudia hlúposti a viac hláv viac rozumu a v tomto prípade by podľa mňa veľa múdrych právnikov podalo pomocnú ruku)

Z klasického medializovaného súdneho sporu medzi megakorporáciami by sa tak stal úplne nový fenomén - spor medzi miliónmi držiteľov dlhopisov, ktorí si ich kúpili práve za účelom podpory stanoviska Googlu. A Google by im za to umožnil vidieť, ako ich práva bráni...


Názory k článku Sekundanti Google-u?:


Nemáte oprávnenie pridať názor. Prihláste sa prosím