lexforum.sk



Načítám ...

 

Posledné komentáre:

Načítám ...

Autori:

Milan Kvasnica (163)
Juraj Gyarfas (119)
Juraj Alexander (49)
Jaroslav Čollák (45)
Tomáš Klinka (27)
Kristián Csach (26)
Martin Maliar (25)
Milan Hlušák (23)
Martin Husovec (13)
Martin Friedrich (12)
Branislav Gvozdiak (12)
Zuzana Hecko (9)
Tomáš Čentík (9)
Michal Krajčírovič (9)
Ondrej Halama (7)
Ľuboslav Sisák (7)
Michal Novotný (7)
Adam Zlámal (6)
Xénia Petrovičová (6)
Peter Kotvan (6)
Robert Goral (5)
Lexforum (5)
Petr Kolman (4)
Monika Dubská (4)
Ivan Bojna (4)
Maroš Hačko (4)
Ján Lazur (4)
Radovan Pala (4)
Pavol Szabo (4)
Natália Ľalíková (4)
Josef Kotásek (4)
Peter Pethő (3)
Josef Šilhán (3)
Pavol Kolesár (3)
Adam Valček (3)
Marián Porvažník (3)
Denisa Dulaková (3)
Ladislav Hrabčák (3)
Jakub Jošt (3)
Martin Gedra (2)
Dávid Tluščák (2)
Andrej Kostroš (2)
Ladislav Pollák (2)
Roman Kopil (2)
Michal Hamar (2)
Gabriel Volšík (2)
Peter Zeleňák (2)
Adam Glasnák (2)
Maroš Macko (2)
Juraj Straňák (2)
Ludmila Kucharova (2)
Marek Maslák (2)
Martin Serfozo (2)
Jiří Remeš (2)
Richard Macko (2)
Lukáš Peško (2)
Bob Matuška (2)
Zsolt Varga (2)
Peter Varga (2)
Juraj Schmidt (2)
Jozef Kleberc (2)
Anton Dulak (2)
Tomáš Plško (2)
lukasmozola (1)
Andrej Majerník (1)
Marián Porvažník & Veronika Merjava (1)
Martin Šrámek (1)
Tomas Kovac (1)
David Horváth (1)
Peter Janík (1)
Katarína Dudíková (1)
peter straka (1)
Adam Pauček (1)
Lucia Palková (1)
Viliam Vaňko (1)
Martin Hudec (1)
Ivan Priadka (1)
I. Stiglitz (1)
Gabriel Závodský (1)
Jakub Stupka (1)
Eduard Pekarovič (1)
Tomáš Ľalík (1)
Matej Gera (1)
David Halenák (1)
Bohumil Havel (1)
Marcel Ružarovský (1)
Michaela Vadkerti (1)
Pavol Mlej (1)
Matej Kurian (1)
Patrik Patáč (1)
Vladislav Pečík (1)
Miriam Potočná (1)
Ondrej Jurišta (1)
Tomáš Korman (1)
Martin Bránik (1)
Radoslav Pálka (1)
Vladimir Trojak (1)
Ján Štiavnický (1)
Martin Svoboda (1)
Vincent Lechman (1)
Martin Galgoczy (1)
jaroslav čollák (1)
Dávid Kozák (1)
Ján Pirč (1)
Robert Šorl (1)
Zuzana Klincová (1)
Paula Demianova (1)
Petr Kavan (1)
Slovenský ochranný zväz autorský (1)
Ivan Kormaník (1)
Igor Krist (1)
Natalia Janikova (1)
Jakub Mandelík (1)
Peter K (1)
Roman Prochazka (1)
Dušan Rostáš (1)
Tomáš Demo (1)
Tomáš Pavlo (1)
Bystrik Bugan (1)
Jana Mitterpachova (1)
Tibor Menyhért (1)
Ivan Michalov (1)
Róbert Černák (1)
Matej Košalko (1)
Martin Estočák (1)
Michal Ďubek (1)
Lucia Berdisová (1)
Petr Steiner (1)
Marcel Jurko (1)
Juraj Lukáč (1)
Petr Novotný (1)
Peter Kubina (1)
Michaela Stessl (1)
Dušan Marják (1)
Rastislav Skovajsa (1)
Nora Šajbidor (1)
Nina Gaisbacherova (1)
Pavel Lacko (1)
Emil Vaňko (1)
Ruslan Peter Gadaevič (1)
Pavol Chrenko (1)
Tomas Pavelka (1)
Zuzana Kohútová (1)
Zuzana Bukvisova (1)
Jaroslav Nižňanský (1)
Michal Jediný (1)
Martin Poloha (1)
Patrik Pupík (1)
Peter Marcin (1)
Mikuláš Lévai (1)
lukas.kvokacka (1)
Zuzana Adamova (1)
Robert Vrablica (1)

Nálepky:

Načítám ...



Napísať nový článok


rss feed rss

rss feed rss - názory


O Lexforum.sk



Načítám ...

Pomôcky pre advokátov:

salvia
Judikatúra
Predpisy
Registre
Výpočty

Nové predpisy:

Načítám ...

Sekundanti Google-u?

Juraj Alexander, 20. 03. 2007 v 16:53

Viacom, vlastník MTV, zažaloval Google, resp. YouTube, o miliardu dolárov za porušovanie autorských práv (viac tu) umožnením sťahovania a uverejňovania vídeí na YouTube. Podľa mňa by Google nemal ustúpiť ani o centimeter, hodenú rukavicu zdvihnúť a výzvu opätovať v plnej poľnej. Ide o slobodu prejavu, novú tvár internetu, nové chápanie komunikácie, web 2.0. Zďaleka nielen o YouTube a jeho pár ilegálnych vídeí.. (už aj Steve Jobbs otočil a s tým copyrightom to nemyslí tak vážne)

Podľa mňa by mu v tom pomohlo niekoľko miliónov užívateľov YouTube. Google by mohol tú miliardu dolárov, ktorú môže prehrať, zaistiť na burze (trochu nezvyklá forma hedgingu, ale prečo nie). Ako? Možností je veľa, napríklad vydaním dlhopisov za tú miliardu, ktoré by sa predávali za určité percento (napr. 90%) nominálu a Google by nebol povinný ich splatiť, ak by prehral. Tých 10% by bola odmena za riziko. Ja by som do toho pár sto dolárov dal. A nebol by som sám...
A okrem toho, tento spor nie je medzi Viacomom a Google. Je medzi miliónmi užívateľov webu 2.0 a niekoľkými vlastníkmi autorských práv. Prečo nenechať tých niekoľko miliónov ľudí, aby pomohli? Wikipedia je dôkaz, že to funguje. Google by mohol svoje podania na súd pripravovať on-line a nechať ľudí diskutovať o každom odseku... (no, chápem, toto už nie je geniálne, ale nemyslím si, že by tam písali ľudia hlúposti a viac hláv viac rozumu a v tomto prípade by podľa mňa veľa múdrych právnikov podalo pomocnú ruku)

Z klasického medializovaného súdneho sporu medzi megakorporáciami by sa tak stal úplne nový fenomén - spor medzi miliónmi držiteľov dlhopisov, ktorí si ich kúpili práve za účelom podpory stanoviska Googlu. A Google by im za to umožnil vidieť, ako ich práva bráni...


Názory k článku Sekundanti Google-u?:


Nemáte oprávnenie pridať názor. Prihláste sa prosím