lexforum.sk



Načítám ...

 

Posledné komentáre:

Načítám ...

Autori:

Milan Kvasnica (163)
Juraj Gyarfas (119)
Juraj Alexander (49)
Jaroslav Čollák (45)
Tomáš Klinka (27)
Kristián Csach (26)
Martin Maliar (25)
Milan Hlušák (23)
Martin Husovec (13)
Branislav Gvozdiak (12)
Martin Friedrich (12)
Michal Krajčírovič (9)
Zuzana Hecko (9)
Tomáš Čentík (9)
Ľuboslav Sisák (7)
Ondrej Halama (7)
Michal Novotný (7)
Peter Kotvan (6)
Adam Zlámal (6)
Xénia Petrovičová (6)
Robert Goral (5)
Lexforum (5)
Radovan Pala (4)
Petr Kolman (4)
Monika Dubská (4)
Ivan Bojna (4)
Josef Kotásek (4)
Maroš Hačko (4)
Ján Lazur (4)
Natália Ľalíková (4)
Pavol Szabo (4)
Adam Valček (3)
Ladislav Hrabčák (3)
Denisa Dulaková (3)
Josef Šilhán (3)
Peter Pethő (3)
Jakub Jošt (3)
Pavol Kolesár (3)
Marián Porvažník (3)
Juraj Straňák (2)
Marek Maslák (2)
Bob Matuška (2)
Maroš Macko (2)
Jozef Kleberc (2)
Adam Glasnák (2)
Gabriel Volšík (2)
Zsolt Varga (2)
Juraj Schmidt (2)
Ladislav Pollák (2)
Ludmila Kucharova (2)
Roman Kopil (2)
Richard Macko (2)
Andrej Kostroš (2)
Martin Serfozo (2)
Anton Dulak (2)
Martin Gedra (2)
Peter Zeleňák (2)
Michal Hamar (2)
Lukáš Peško (2)
Jiří Remeš (2)
Tomáš Plško (2)
Peter Varga (2)
Dávid Tluščák (2)
Natalia Janikova (1)
Roman Prochazka (1)
Emil Vaňko (1)
Bohumil Havel (1)
Tibor Menyhért (1)
Paula Demianova (1)
Tomas Pavelka (1)
Pavol Mlej (1)
Nora Šajbidor (1)
Matej Gera (1)
Peter Kubina (1)
Robert Šorl (1)
Peter K (1)
Petr Steiner (1)
Peter Janík (1)
Zuzana Adamova (1)
Tomáš Korman (1)
Vladislav Pečík (1)
Martin Estočák (1)
Patrik Pupík (1)
Andrej Majerník (1)
Michaela Stessl (1)
David Horváth (1)
Martin Svoboda (1)
Patrik Patáč (1)
Marcel Jurko (1)
Jana Mitterpachova (1)
Juraj Lukáč (1)
Vincent Lechman (1)
Zuzana Bukvisova (1)
Radoslav Pálka (1)
lukasmozola (1)
Gabriel Závodský (1)
Ivan Priadka (1)
Vladimir Trojak (1)
David Halenák (1)
Nina Gaisbacherova (1)
peter straka (1)
Marcel Ružarovský (1)
Mikuláš Lévai (1)
Matej Košalko (1)
Jakub Stupka (1)
Bystrik Bugan (1)
Tomas Kovac (1)
Jaroslav Nižňanský (1)
Slovenský ochranný zväz autorský (1)
Dušan Rostáš (1)
I. Stiglitz (1)
Zuzana Klincová (1)
Róbert Černák (1)
Martin Šrámek (1)
Dušan Marják (1)
Ondrej Jurišta (1)
Ján Pirč (1)
Rastislav Skovajsa (1)
Lucia Berdisová (1)
Ruslan Peter Gadaevič (1)
Michal Ďubek (1)
Michal Jediný (1)
Pavol Chrenko (1)
Martin Galgoczy (1)
Petr Kavan (1)
Martin Hudec (1)
jaroslav čollák (1)
Martin Poloha (1)
Pavel Lacko (1)
Lucia Palková (1)
Viliam Vaňko (1)
Marián Porvažník & Veronika Merjava (1)
Ján Štiavnický (1)
Ivan Kormaník (1)
lukas.kvokacka (1)
Dávid Kozák (1)
Martin Bránik (1)
Eduard Pekarovič (1)
Ivan Michalov (1)
Igor Krist (1)
Peter Marcin (1)
Jakub Mandelík (1)
Katarína Dudíková (1)
Michaela Vadkerti (1)
Matej Kurian (1)
Adam Pauček (1)
Tomáš Pavlo (1)
Tomáš Demo (1)
Petr Novotný (1)
Robert Vrablica (1)
Tomáš Ľalík (1)
Miriam Potočná (1)
Zuzana Kohútová (1)

Nálepky:

Načítám ...



Napísať nový článok


rss feed rss

rss feed rss - názory


O Lexforum.sk



Načítám ...

Pomôcky pre advokátov:

salvia
Judikatúra
Predpisy
Registre
Výpočty

Nové predpisy:

Načítám ...

Sekundanti Google-u?

Juraj Alexander, 20. 03. 2007 v 16:53

Viacom, vlastník MTV, zažaloval Google, resp. YouTube, o miliardu dolárov za porušovanie autorských práv (viac tu) umožnením sťahovania a uverejňovania vídeí na YouTube. Podľa mňa by Google nemal ustúpiť ani o centimeter, hodenú rukavicu zdvihnúť a výzvu opätovať v plnej poľnej. Ide o slobodu prejavu, novú tvár internetu, nové chápanie komunikácie, web 2.0. Zďaleka nielen o YouTube a jeho pár ilegálnych vídeí.. (už aj Steve Jobbs otočil a s tým copyrightom to nemyslí tak vážne)

Podľa mňa by mu v tom pomohlo niekoľko miliónov užívateľov YouTube. Google by mohol tú miliardu dolárov, ktorú môže prehrať, zaistiť na burze (trochu nezvyklá forma hedgingu, ale prečo nie). Ako? Možností je veľa, napríklad vydaním dlhopisov za tú miliardu, ktoré by sa predávali za určité percento (napr. 90%) nominálu a Google by nebol povinný ich splatiť, ak by prehral. Tých 10% by bola odmena za riziko. Ja by som do toho pár sto dolárov dal. A nebol by som sám...
A okrem toho, tento spor nie je medzi Viacomom a Google. Je medzi miliónmi užívateľov webu 2.0 a niekoľkými vlastníkmi autorských práv. Prečo nenechať tých niekoľko miliónov ľudí, aby pomohli? Wikipedia je dôkaz, že to funguje. Google by mohol svoje podania na súd pripravovať on-line a nechať ľudí diskutovať o každom odseku... (no, chápem, toto už nie je geniálne, ale nemyslím si, že by tam písali ľudia hlúposti a viac hláv viac rozumu a v tomto prípade by podľa mňa veľa múdrych právnikov podalo pomocnú ruku)

Z klasického medializovaného súdneho sporu medzi megakorporáciami by sa tak stal úplne nový fenomén - spor medzi miliónmi držiteľov dlhopisov, ktorí si ich kúpili práve za účelom podpory stanoviska Googlu. A Google by im za to umožnil vidieť, ako ich práva bráni...


Názory k článku Sekundanti Google-u?:


Nemáte oprávnenie pridať názor. Prihláste sa prosím