lexforum.sk



Načítám ...

 

Posledné komentáre:

Načítám ...

Autori:

Milan Kvasnica (163)
Juraj Gyarfas (119)
Juraj Alexander (49)
Jaroslav Čollák (45)
Tomáš Klinka (27)
Kristián Csach (26)
Martin Maliar (25)
Milan Hlušák (23)
Martin Husovec (13)
Branislav Gvozdiak (12)
Martin Friedrich (12)
Michal Krajčírovič (9)
Zuzana Hecko (9)
Tomáš Čentík (9)
Ondrej Halama (7)
Michal Novotný (7)
Ľuboslav Sisák (7)
Peter Kotvan (6)
Adam Zlámal (6)
Xénia Petrovičová (6)
Robert Goral (5)
Lexforum (5)
Maroš Hačko (4)
Petr Kolman (4)
Pavol Szabo (4)
Ján Lazur (4)
Natália Ľalíková (4)
Josef Kotásek (4)
Monika Dubská (4)
Ivan Bojna (4)
Radovan Pala (4)
Jakub Jošt (3)
Denisa Dulaková (3)
Adam Valček (3)
Marián Porvažník (3)
Ladislav Hrabčák (3)
Pavol Kolesár (3)
Peter Pethő (3)
Josef Šilhán (3)
Adam Glasnák (2)
Peter Zeleňák (2)
Michal Hamar (2)
Martin Serfozo (2)
Juraj Schmidt (2)
Ladislav Pollák (2)
Jiří Remeš (2)
Dávid Tluščák (2)
Bob Matuška (2)
Richard Macko (2)
Tomáš Plško (2)
Juraj Straňák (2)
Anton Dulak (2)
Lukáš Peško (2)
Roman Kopil (2)
Jozef Kleberc (2)
Zsolt Varga (2)
Ludmila Kucharova (2)
Martin Gedra (2)
Peter Varga (2)
Marek Maslák (2)
Maroš Macko (2)
Andrej Kostroš (2)
Gabriel Volšík (2)
Michaela Vadkerti (1)
Ján Štiavnický (1)
Tomas Pavelka (1)
David Horváth (1)
Ivan Michalov (1)
Vincent Lechman (1)
Zuzana Klincová (1)
Michaela Stessl (1)
Katarína Dudíková (1)
Lucia Palková (1)
Igor Krist (1)
Jakub Stupka (1)
Michal Ďubek (1)
Ivan Kormaník (1)
Petr Kavan (1)
Paula Demianova (1)
Dušan Rostáš (1)
Peter Marcin (1)
Juraj Lukáč (1)
lukas.kvokacka (1)
Zuzana Kohútová (1)
Matej Gera (1)
Dušan Marják (1)
Martin Šrámek (1)
Marcel Ružarovský (1)
Matej Košalko (1)
Pavel Lacko (1)
Nina Gaisbacherova (1)
lukasmozola (1)
Ondrej Jurišta (1)
I. Stiglitz (1)
Martin Galgoczy (1)
Roman Prochazka (1)
Miriam Potočná (1)
Tomáš Demo (1)
Pavol Mlej (1)
Pavol Chrenko (1)
Tomáš Pavlo (1)
Jaroslav Nižňanský (1)
peter straka (1)
Vladislav Pečík (1)
Tomas Kovac (1)
Eduard Pekarovič (1)
Rastislav Skovajsa (1)
Gabriel Závodský (1)
Vladimir Trojak (1)
Robert Vrablica (1)
Andrej Majerník (1)
Jana Mitterpachova (1)
Martin Svoboda (1)
Bystrik Bugan (1)
Petr Novotný (1)
Róbert Černák (1)
Viliam Vaňko (1)
Tomáš Korman (1)
Marián Porvažník & Veronika Merjava (1)
Martin Poloha (1)
Peter Janík (1)
Radoslav Pálka (1)
Tomáš Ľalík (1)
Zuzana Adamova (1)
Nora Šajbidor (1)
Mikuláš Lévai (1)
David Halenák (1)
Peter K (1)
Marcel Jurko (1)
Zuzana Bukvisova (1)
Petr Steiner (1)
Emil Vaňko (1)
Jakub Mandelík (1)
Slovenský ochranný zväz autorský (1)
Patrik Pupík (1)
Martin Estočák (1)
Robert Šorl (1)
Patrik Patáč (1)
Bohumil Havel (1)
Natalia Janikova (1)
Lucia Berdisová (1)
jaroslav čollák (1)
Matej Kurian (1)
Ján Pirč (1)
Peter Kubina (1)
Ivan Priadka (1)
Martin Hudec (1)
Martin Bránik (1)
Dávid Kozák (1)
Adam Pauček (1)
Ruslan Peter Gadaevič (1)
Tibor Menyhért (1)
Michal Jediný (1)

Nálepky:

Načítám ...



Napísať nový článok


rss feed rss

rss feed rss - názory


O Lexforum.sk



Načítám ...

Pomôcky pre advokátov:

salvia
Judikatúra
Predpisy
Registre
Výpočty

Nové predpisy:

Načítám ...

Sekundanti Google-u?

Juraj Alexander, 20. 03. 2007 v 16:53

Viacom, vlastník MTV, zažaloval Google, resp. YouTube, o miliardu dolárov za porušovanie autorských práv (viac tu) umožnením sťahovania a uverejňovania vídeí na YouTube. Podľa mňa by Google nemal ustúpiť ani o centimeter, hodenú rukavicu zdvihnúť a výzvu opätovať v plnej poľnej. Ide o slobodu prejavu, novú tvár internetu, nové chápanie komunikácie, web 2.0. Zďaleka nielen o YouTube a jeho pár ilegálnych vídeí.. (už aj Steve Jobbs otočil a s tým copyrightom to nemyslí tak vážne)

Podľa mňa by mu v tom pomohlo niekoľko miliónov užívateľov YouTube. Google by mohol tú miliardu dolárov, ktorú môže prehrať, zaistiť na burze (trochu nezvyklá forma hedgingu, ale prečo nie). Ako? Možností je veľa, napríklad vydaním dlhopisov za tú miliardu, ktoré by sa predávali za určité percento (napr. 90%) nominálu a Google by nebol povinný ich splatiť, ak by prehral. Tých 10% by bola odmena za riziko. Ja by som do toho pár sto dolárov dal. A nebol by som sám...
A okrem toho, tento spor nie je medzi Viacomom a Google. Je medzi miliónmi užívateľov webu 2.0 a niekoľkými vlastníkmi autorských práv. Prečo nenechať tých niekoľko miliónov ľudí, aby pomohli? Wikipedia je dôkaz, že to funguje. Google by mohol svoje podania na súd pripravovať on-line a nechať ľudí diskutovať o každom odseku... (no, chápem, toto už nie je geniálne, ale nemyslím si, že by tam písali ľudia hlúposti a viac hláv viac rozumu a v tomto prípade by podľa mňa veľa múdrych právnikov podalo pomocnú ruku)

Z klasického medializovaného súdneho sporu medzi megakorporáciami by sa tak stal úplne nový fenomén - spor medzi miliónmi držiteľov dlhopisov, ktorí si ich kúpili práve za účelom podpory stanoviska Googlu. A Google by im za to umožnil vidieť, ako ich práva bráni...


Názory k článku Sekundanti Google-u?:


Nemáte oprávnenie pridať názor. Prihláste sa prosím