lexforum.sk



Načítám ...

 

Posledné komentáre:

Načítám ...

Autori:

Milan Kvasnica (163)
Juraj Gyarfas (119)
Juraj Alexander (49)
Jaroslav Čollák (45)
Tomáš Klinka (27)
Kristián Csach (26)
Martin Maliar (25)
Milan Hlušák (23)
Martin Husovec (13)
Martin Friedrich (12)
Branislav Gvozdiak (12)
Michal Krajčírovič (9)
Tomáš Čentík (9)
Zuzana Hecko (9)
Michal Novotný (7)
Ľuboslav Sisák (7)
Ondrej Halama (7)
Xénia Petrovičová (6)
Peter Kotvan (6)
Adam Zlámal (6)
Robert Goral (5)
Lexforum (5)
Pavol Szabo (4)
Maroš Hačko (4)
Petr Kolman (4)
Ivan Bojna (4)
Radovan Pala (4)
Natália Ľalíková (4)
Ján Lazur (4)
Monika Dubská (4)
Josef Kotásek (4)
Denisa Dulaková (3)
Marián Porvažník (3)
Peter Pethő (3)
Josef Šilhán (3)
Ladislav Hrabčák (3)
Adam Valček (3)
Jakub Jošt (3)
Pavol Kolesár (3)
Juraj Straňák (2)
Roman Kopil (2)
Jozef Kleberc (2)
Zsolt Varga (2)
Anton Dulak (2)
Marek Maslák (2)
Peter Zeleňák (2)
Juraj Schmidt (2)
Adam Glasnák (2)
Lukáš Peško (2)
Maroš Macko (2)
Bob Matuška (2)
Ladislav Pollák (2)
Dávid Tluščák (2)
Andrej Kostroš (2)
Richard Macko (2)
Martin Serfozo (2)
Jiří Remeš (2)
Ludmila Kucharova (2)
Tomáš Plško (2)
Michal Hamar (2)
Martin Gedra (2)
Gabriel Volšík (2)
Peter Varga (2)
Bystrik Bugan (1)
Martin Svoboda (1)
Matej Kurian (1)
David Halenák (1)
Dávid Kozák (1)
Ruslan Peter Gadaevič (1)
Bohumil Havel (1)
lukasmozola (1)
Vladislav Pečík (1)
Martin Poloha (1)
Robert Šorl (1)
Róbert Černák (1)
Peter Kubina (1)
Petr Steiner (1)
Paula Demianova (1)
Matej Košalko (1)
Marcel Ružarovský (1)
Ivan Kormaník (1)
Robert Vrablica (1)
Jana Mitterpachova (1)
Zuzana Bukvisova (1)
I. Stiglitz (1)
Jakub Mandelík (1)
Tomáš Demo (1)
Patrik Pupík (1)
Gabriel Závodský (1)
Dušan Rostáš (1)
Tomáš Korman (1)
Marián Porvažník & Veronika Merjava (1)
Ivan Michalov (1)
Vincent Lechman (1)
Ján Štiavnický (1)
Tomas Kovac (1)
Jaroslav Nižňanský (1)
Patrik Patáč (1)
jaroslav čollák (1)
Roman Prochazka (1)
Petr Novotný (1)
Martin Estočák (1)
Ondrej Jurišta (1)
Martin Galgoczy (1)
Nora Šajbidor (1)
Peter K (1)
Mikuláš Lévai (1)
Tibor Menyhért (1)
Tomáš Pavlo (1)
Zuzana Kohútová (1)
Lucia Berdisová (1)
Andrej Majerník (1)
Miriam Potočná (1)
Pavol Mlej (1)
Pavol Chrenko (1)
Zuzana Klincová (1)
Ján Pirč (1)
Michal Jediný (1)
Peter Janík (1)
Peter Marcin (1)
Lucia Palková (1)
Vladimir Trojak (1)
Dušan Marják (1)
Tomáš Ľalík (1)
Eduard Pekarovič (1)
Radoslav Pálka (1)
Slovenský ochranný zväz autorský (1)
Juraj Lukáč (1)
Adam Pauček (1)
Pavel Lacko (1)
Igor Krist (1)
Tomas Pavelka (1)
Ivan Priadka (1)
Emil Vaňko (1)
Katarína Dudíková (1)
Zuzana Adamova (1)
Marcel Jurko (1)
lukas.kvokacka (1)
Martin Hudec (1)
Viliam Vaňko (1)
Rastislav Skovajsa (1)
Michaela Vadkerti (1)
Michaela Stessl (1)
peter straka (1)
Matej Gera (1)
Jakub Stupka (1)
Martin Šrámek (1)
Petr Kavan (1)
Martin Bránik (1)
Michal Ďubek (1)
David Horváth (1)
Nina Gaisbacherova (1)
Natalia Janikova (1)

Nálepky:

Načítám ...



Napísať nový článok


rss feed rss

rss feed rss - názory


O Lexforum.sk



Načítám ...

Pomôcky pre advokátov:

salvia
Judikatúra
Predpisy
Registre
Výpočty

Nové predpisy:

Načítám ...

Sekundanti Google-u?

Juraj Alexander, 20. 03. 2007 v 16:53

Viacom, vlastník MTV, zažaloval Google, resp. YouTube, o miliardu dolárov za porušovanie autorských práv (viac tu) umožnením sťahovania a uverejňovania vídeí na YouTube. Podľa mňa by Google nemal ustúpiť ani o centimeter, hodenú rukavicu zdvihnúť a výzvu opätovať v plnej poľnej. Ide o slobodu prejavu, novú tvár internetu, nové chápanie komunikácie, web 2.0. Zďaleka nielen o YouTube a jeho pár ilegálnych vídeí.. (už aj Steve Jobbs otočil a s tým copyrightom to nemyslí tak vážne)

Podľa mňa by mu v tom pomohlo niekoľko miliónov užívateľov YouTube. Google by mohol tú miliardu dolárov, ktorú môže prehrať, zaistiť na burze (trochu nezvyklá forma hedgingu, ale prečo nie). Ako? Možností je veľa, napríklad vydaním dlhopisov za tú miliardu, ktoré by sa predávali za určité percento (napr. 90%) nominálu a Google by nebol povinný ich splatiť, ak by prehral. Tých 10% by bola odmena za riziko. Ja by som do toho pár sto dolárov dal. A nebol by som sám...
A okrem toho, tento spor nie je medzi Viacomom a Google. Je medzi miliónmi užívateľov webu 2.0 a niekoľkými vlastníkmi autorských práv. Prečo nenechať tých niekoľko miliónov ľudí, aby pomohli? Wikipedia je dôkaz, že to funguje. Google by mohol svoje podania na súd pripravovať on-line a nechať ľudí diskutovať o každom odseku... (no, chápem, toto už nie je geniálne, ale nemyslím si, že by tam písali ľudia hlúposti a viac hláv viac rozumu a v tomto prípade by podľa mňa veľa múdrych právnikov podalo pomocnú ruku)

Z klasického medializovaného súdneho sporu medzi megakorporáciami by sa tak stal úplne nový fenomén - spor medzi miliónmi držiteľov dlhopisov, ktorí si ich kúpili práve za účelom podpory stanoviska Googlu. A Google by im za to umožnil vidieť, ako ich práva bráni...


Názory k článku Sekundanti Google-u?:


Nemáte oprávnenie pridať názor. Prihláste sa prosím